ischodisko.skStavebnicový systém schodiska
+420 778 743 704
Produkt Počet Cena
Váš nákupný košík je prázdny

Schodisko bez podesty - čelne ku stene PDF

(1) Zinkovaná schodnica Marble / Pororošt (ľavá, pravá)
(2) Ukotvenie schodnice k podlahe (ľavé, pravé)
(3) Ukotvenie schodnice na stenu/spojenie s podestou 35-45 st.
(4) Schodiskový stupeň Marble / Pororošt
(5) Skrutka M10x30 Pz + 2x podložka 10,5x30x2,5 Pz + matica P8 M10 Pz

1. krokSklon schodiska musí byť v rozsahu 30°-50°, aby bolo možné schodiskové stupne (č. 4) nastaviť do vodorovnej polohy. Nainštalujte prvý, predposledný a posledný schodiskový stupeň tak, že najprv nasadíte obe predné skrutky (č.5) do kruhových otvorov, potom  zadné skrutky (č. 5) do oválnych otvorov, nedoťahujte napevno.

2. krok 

Takto zostavené schodisko s tromi stupňami oprite o stenu v mieste inštalácie tak, aby výška predposledného stúpania bola zhodná s posledným (výstupným) stúpaním schodiska. Prvé nástupné stúpanie schodiska môže byť vo väzbe na sklon schodiska väčšie než ďalšie priebežné stúpania (30° = rozdiel 7 cm / 50° = 0 rozdiel). Tento výškový rozdiel prvého stúpania je možné eliminovať odrezaním spodného rohu bočnice schodiska (viď obr. nižšie).


3. krokInštalujte na schodnice kotviace prvky do podlahy (č.2) a na stenu (č.3). Otvory v schodniciach pre kotviace prvky nie sú predvŕtané. Vŕtanie uskutočníme až na mieste inštalácie z dôvodu variabilného sklonu schodiska 30°-50°. Vŕtané otvory odporúčame zapraviť zinkovým sprejom.

4. krok

Kotviace prvky spojte so schodnicami pomocou skrutiek č.5.

5. krok 

Označte a vyvŕtajte otvory pre ukotvenie do podlahy a steny. Ukotvite schodisko k stene a podlahe, nedoťahujte napevno. Kotviace prvky do stavebných materiálov nie sú s ohľadom na možnú alternatívu výberu technológie (drevoskrutka (vrut) alebo závitové tyče a chemická malta) súčasťou dodávky.

6. krok

Inštalujte zostávajúce schodiskové stupne vo vodorovnej polohe (zmerajte pomocou vodováhy) a všetky pevne dotiahnite. Následne dotiahnite napevno všetky kotviace prvky schodiska.

Teraz môžete inštalovať zábradlie - Montáž zábradlia.

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatú tržbu u správcu dane online: v prípade technického výpadku potom najneskôr do 48 hodín.