ischodisko.skStavebnicový systém schodiska
+420 778 743 704
Produkt Počet Cena
Váš nákupný košík je prázdny

Schodisko s podestou - pozdĺž steny PDF

(1) Zinkovaná schodnica Marble / Pororošt (ľavá, pravá)
(2) Ukotvenie schodnice k podlahe (ľavé, pravé)
(3) Ukotvenie schodnice na stenu/spojenie s podestou 35-45 st.
(4) Schodiskový stupeň Marble / Pororošt
(5) Skrutka M10x30 Pz + 2x podložka 10,5x30x2,5 Pz + matica P8 M10 Pz
(6) Bočnica podesty Marble / Pororošt
(7) Podestový rošt Marble / Pororošt
(8) Pozinkovaný L-nosník podesty
(9) Kotvenie podesty schodiska na stenu
(10) Zinkovaný jokl 60x60 mm
(11) L-profil (kotvenie podpery k podlahe)
(12) I-profil (podpera podesty / schodnice)
(13) Krytka jeklu 60x60 mm
(14) Úchyt podestového roštu Marble / Pororošt

(15) Čelo bočnice podesty Marble / Pororošt
(16) U-profil (roh podesty)
(17) 16cm zinkovaný jokl 60x60 mm


1. krok

Marble: Y = 32 mm / Pororošt: Y = 30 mm
Na bočnice podesty (č. 6) prichytíme pomocou skrutiek (č. 5) L-nosníky podesty (č. 8) podľa výšky Y. Do bočnice podesty inštalovanej na stene vsunieme U-profil (č.16), označíme otvory, vyvŕtame a uchytíme zospodu i zhora pomocou skrutiek (č. 5) k bočnicu podesty. U-Profil zoskrutkujeme s jaklom (č.17) s výškou 16 cm a naň ukotvíme smerom do čela podesty (č.15) ďalší U-profil (č.16).

2. krok 

Bočnicu podesty ukotvíme na stenu vo vzdialenosti 6-7 cm od steny tak, že horná plocha bočnice podesty nadväzuje na hornú plochu podlahy za podestou (tj. dochádza k prechodu bez výškového rozdielu).

3. krokDo čela podesty (č.15) vsunieme U-profil (č.16), označíme otvory, vyvŕtame a uchytíme zospodu i zhora pomocou skrutiek (č. 5) k čelu podesty. Čelo podesty spojíme s podperným jaklom 60x60 mm (č.10) pomocou skrutiek (č. 5). Čelo podesty s podperným jaklom nasunieme na U profil uchytený na bočnici podesty inštalovanej na stene. Jakel bude ukotvený k podlahe (betónovej pätke) pomocou L-profilov (č.11) a je dodávaný v celých metroch (skráti sa podľa presnej výšky schodiska na mieste inštalácie). Kotvenie jaklu k podlahe robíme krokom 9.

4. krok


Do bočnice podesty (č.6) vsunieme U-profil (č.16), označíme otvory, vyvŕtame a uchytíme zospodu i zhora pomocou skrutiek (č. 5). Bočnicu podesty spojíme svorne s podperným jaklom 60x60 mm (č.10) pomocou I-profilu (č.12) a skrutiek (č. 5). Označíme otvory na podpernom jakli čela podesty, ku ktorému uchytíme takto zostavenú bočnicu podesty. Jakel bude ukotvený k podlahe (betónovej pätke) pomocou L-profilov (č.11) a je dodávaný v celých metroch (sa podľa presnej výšky schodiska na mieste inštalácie). Uzavrite jakle krytmi (č.13). Kotvenie jaklu k podlahe robíme krokom 9.

5. krok

Uchyťte podestu (č.7) k L-nosníkom podesty (č.8) pomocou úchytov podestového roštu (č.14) v protiľahlých rohoch. Podesta presahuje o 12 cm bočnice podesty (č. 6), tvorí teda posledný nášľap schodiska (tj. pri dĺžke podestového roštu 1000 mm, bude dĺžka bočníc podesty 880 mm).

 6. krok


Sklon schodiska musí byť v rozsahu 30°-50°, aby bolo možné schodiskové stupne (č.4) nastaviť do vodorovnej polohy. Tri schodiskové stupne prichytíte tak, že najprv nasadíte obe predné skrutky (č.5) do kruhových otvorov, potom zadné skrutky (č.5) do oválnych otvorov, nedoťahujte napevno.

7. krok

Kotvenie spojenia s podestou 35-45 st. (č.3) musí byť uchytené na schodnici (č.1) a bočnici podesty (č.6) vždy tromi skrutkami (č.5). Na kotvení k podlahe (č.2) umiestnenej pri stene priskrutkujeme L profil (č.11). Kotvenie nedoťahujte napevno. Otvory v schodniciach pre kotviace prvky nie sú predvŕtané. Vŕtanie spravíme až na mieste inštalácie z dôvodu variabilného sklonu schodiska 30°-50°. Vŕtané otvory odporúčame zapraviť zinkovým sprejom.

8. krok


Nainštalujte zostávajúce schodiskové stupne vo vodorovnej polohe (zmeriate pomocou vodováhy) a všetky pevne dotiahnite. Následne dotiahnite napevno všetky kotviace prvky schodiska. Schodisko sa bude posúvať k stene o cca 5 - 6 cm. Označte a vyvŕtajte otvory pre kotvenie do podlahy s veľkosťou tohto posunu. Kotvenie jaklu k podlahe robíme krokom 9.

9. krok

Po posunu schodiska pevne dotiahnite kotvenie k stene a následne všetky kotviace prvky do podlahy. Kotviace prvky do stavebných materiálov nie sú s ohľadom na možnú alternatívu výberu technológie (drevoskrutka (vrut) alebo závitové tyče a chemická malta) súčasťou dodávky.

Teraz môžete inštalovať zábradlie - Montáž zábradlia.

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatú tržbu u správcu dane online: v prípade technického výpadku potom najneskôr do 48 hodín.