ischodisko.skStavebnicový systém schodiska
+420 778 743 704
Produkt Počet Cena
Váš nákupný košík je prázdny

Schodisko s podestou - čelne ku stene PDF


(1) Zinkovaná schodnica Marble / Pororošt (ľavá, pravá)
(2) Ukotvenie schodnice k podlahe (ľavé, pravé)
(3) Ukotvenie schodnice na stenu/spojenie s podestou 35-45 st.
(4) Schodiskový stupeň Marble / Pororošt
(5) Skrutka M10x30 Pz + 2x podložka 10,5x30x2,5 Pz + matica P8 M10 Pz
(6) Bočnica podesty Marble / Pororošt
(7) Podestový rošt Marble / Pororošt
(8) Pozinkovaný L-nosník podesty
(9) Kotvenie podesty schodiska na stenu
(10) Zinkovaný jokl 60x60 mm
(11) L-profil (kotvenie podpery k podlahe)
(12) I-profil (podpera podesty / schodnice)
(13) Krytka jeklu 60x60 mm
(14) Úchyt podestového roštu Marble / Pororošt

1. krok


Marble: Y = 32 mm / Pororošt: Y = 30 mm
Na bočnice podesty (č.6) prichytíme pomocou skrutiek (č.5) L-nosníky podesty (č.8) podľa výšky Y.

 

2. krok


 

Do bočníc podesty (č.6) vsuňte kotvenie podesty na stenu (č.9), označte otvory a vyvŕtajte. Uchyťte podestu k L-nosníkom podesty (č.8) pomocou úchytiek podestového roštu (č.14) v protiľahlých rohoch. Podesta (č.7) presahuje o 12 cm bočnice podesty (č.6), tvoria teda posledný nášľap schodiska (tj. pri dĺžke podestového roštu 1000 mm, bude dĺžka bočníc podesty 880 mm). Horná plocha podesty nadväzuje na hornú plochu podlahy za podestou (= prechod bez výškového rozdielu).

3. krok


Prichyťte kotvenie podesty na stenu (č.9) tak, aby horná plocha podesty nadväzovala na hornú plochu podlahy za podestou (tj. dochádza k prechodu bez výškového rozdielu). Kotviace prvky do stavebných materiálov nie sú s ohľadom na možnú alternatívu výberu technológie (drevoskrutka (vrut) alebo závitové tyče a chemická malta) súčasťou dodávky.

4. krok


Podestu s bočnicami nasunieme na kotvenie (č.9) na stene, zoskrutkujeme pomocou skrutiek (č.5) a podoprieme na oboch stranách podperným jaklom 60x60 mm (č.10), ktorý je svorne spojený s bočnicami podesty pomocou I-profilu (č.12) a skrutiek (č.5). Podperný systém je súčasťou zostáv u schodiska s podestou dlhšou než 1 m. Jakel je ukotvený k podlahe (betónovej pätke) pomocou L- profilu (č.11) a je dodávaný v celých metroch (skráti sa podľa presnej výšky schodiska na mieste inštalácie). Pevne dotiahnite všetky skrutky a uzavrite jakle krytmi (č.13).

5. krok

Sklon schodiska musí byť v rozsahu 30°-50°, aby bolo možné schodiskové stupne (č.4) nastaviť do vodorovnej polohy. Tri schodiskové stupne prichytíte tak, že najprv nasadíte obe predné skrutky (č.5) do kruhových otvorov, potom zadné skrutky (č.5) do oválnych otvorov, nedoťahujte napevno.

6. krok


Kotvenie spojenia s podestou 35-45 st. (č.3) musí byť uchytené na schodnici (č.1) a bočnici podesty (č.6) vždy tromi skrutkami (č.5). Kotvenie nedoťahujte napevno. Otvory v schodniciach pre kotviace prvky nie sú predvŕtané. Vŕtanie uskutočníme až na mieste inštalácie z dôvodu variabilného sklonu schodiska 30°-50°. Vŕtané otvory odporúčame zapraviť zinkovým sprejom.

7. krok

Inštalujte zostávajúce schodiskové stupne vo vodorovnej polohe (zmeriate pomocou vodováhy) a všetky pevne dotiahnite. Označte a vyvŕtajte otvory pre ukotvenie do podlahy. Kotviace prvky do stavebných materiálov nie sú s ohľadom na možnú alternatívu výberu technológie (drevoskrutka (vrut) alebo závitové tyče a chemická malta) súčasťou dodávky. Následne dotiahnite napevno všetky kotviace prvky schodiska.

Teraz môžete inštalovať zábradlie - Montáž zábradlia.

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatú tržbu u správcu dane online: v prípade technického výpadku potom najneskôr do 48 hodín.